A posztban hangsúlyozta: megérti, ha sokan örülnek a politikai hirdetések visszaszorításának, de szerinte kérdéses, hogy ez valóban csökkenti-e a Fidesz-propagandát, vagy csak a hivatalos városi tájékoztatást nehezíti meg.
A főpolgármester szerint nem kiskapukat keresnek, hanem alkalmazkodnak az új szabályokhoz. Karácsony arra biztatja követőit, hogy csatlakozzanak Messenger-csatornájához, ahol közvetlenül tőle kaphatnak híreket a főváros ügyeiről.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a Facebook, az Instagram, a Threads és a Whatsapp tulajdonosa, az amerikai Meta közölte, hogy a politikai hirdetésekre vonatkozó uniós jogszabályok miatt októbertől az Európai Unióban leállítja a politikával, választásokkal és társadalmi kérdésekkel kapcsolatos hirdetéseket a platformjain. Október 7-re el is tűntek a hirdetések a Meta Hirdetéstár-jelentésből, ettől függetlenül a hónap első pár napjában politikai szereplők még hirdettek a felületen.

A Meta Hirdetéstára azonban még elérhető, ebből kiderül, hogy Orbán Viktor, miniszterelnök több alkalommal is hirdetett októberben, ráadásul több alkalommal egymillió forint feletti összegért, azonban ezeket a hirdetéseket is letiltották.

A hír margóján egy korábbi cikkünket is ajánljuk, ide kattintva elérhető:
Listánkon új szereplő a Harcosok Klubja oldal, ami nem meglepő, hiszen július 6-án regisztrálták. Bár hirdetések számában rögtön rekordot döntöttek, összességében elmondható, hogy egy-egy bejegyzésre nem szántak hatalmas összegeket, a pár tízezer forintos hirdetések a jellemzőek. Oldalukon leginkább saját magukat hirdették, azon belül is a chat funkciójukat.
Kép: Karácsony Gergely / Facebook

