hero
Kreatív

Rovat:

MédiaPopkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Január 1-jén a TV2 vetíti a Demjén-filmet

Az újév első napjának estéjén tévénézők is láthatják az elmúlt harminc év legsikeresebb mozifilmjét, a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés alkotást.

A TV2 január 1-jén este 19 órától tűzi műsorára a Demjén-filmet, a Hogyan tudnék élni nélküled? sorra döntötte a rekordokat, túl van az egymillió hazai nézőn és több, mint egy éve megszakítás nélkül a mozivásznon, az év első napján pedig elérkezik a tévés premier is. 

A történet érdekessége, hogy két idősíkban játszódik, 2024-ben és 1994-ben. Lili, korunk tipikus lánya, magányos, de igyekszik meggyőzni magát arról, hogy így jó neki. Egy alkalommal a szülei lakásában talál egy régi levélcsomagot, amit az anyja úgy tűnik, egyáltalán nem akart neki megmutatni. A kíváncsisága legyőzi az aggályait és olvasni kezd, így megelevenedik előtte a kilencvenes évek egyik nyara, amikor három jó barátnő a Balatonra indul és ahol egy véletlennek köszönhetően megismerkednek egy feltörekvő fiúcsapat, a Kuplung együttes tagjaival. A filmben olyan jól ismert Demjén-slágerek csendülnek fel, mint a címadó Hogyan tudnék élni nélküled?, a Jégszív, a Szerelemvonat, az El kell, hogy engedj!, vagy éppen a Darabokra törted a szívem. 

Demjén Ferenc slágereire épülő, kilencvenes évek nyarát megidéző romantikus történet főszereplőit Ember Márk, Marics Peti, Kirády Marcell, Törőcsik Franciska, Márkus Luca és Kovács Harmat játsszák. A film a Nemzeti Filmintézet támogatásával, az IKO gyártásában készült.