Zöld honlap, zöld holnap – ezzel a szlogennel indította útjára a Neo Interactive a HelloGreenWeb.hu kezdeményezését. Ezen az oldalon bárki letesztelheti saját honlapjának szén-dioxid-kibocsátását.
„A digitális karbonylábnyom-paradoxon egyre jobban megjelenik az életünkben: éppen a fenntarthatóság jegyében egyre többen állnak át digitálisra. Emiatt azonban muszáj lesz tudatosan odafigyelnünk magának a digitális működésnek a károsanyagkibocsátó voltára is, és csökkenteni, ahol csak lehetséges. A weboldalak, internetes tartalmak mögött hatalmas szerverparkok állnak, a felhasználók oldalán pedig elektronikus eszközök tömkelege, mind-mind karbonlábnyommal. Egy kicsi odafigyeléssel, weboldalak, e-mailek optimalizálásával azonban máris jelentős CO2-kibocsátás csökkentés érhető el” – mondta el Kepes Katinka, a Neo Interactive ügyvezetője.
A mérőoldalt a BrandFestivalon mutatták be, és a digitális ügynökség itt ismertette a digitális fenntarthatóság témájában készített desktop kutatását, amely közel négyszáz hazai nagyvállalat webes jelenlétét elemzi a digitális fenntarthatóság szempontjából. A felmérésben bemutatják, hogy milyen típusú oldalak milyen energiaterheléssel működnek Magyarországon, mi jellemzi e tekintetben például az e-ker oldalakat, a közhasznú site-okat, a márkaoldalakat, a híroldalakat, a szórakoztató portálokat vagy a top 200 hazai cég honlapját. A kutatás itt érhető el.
