hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ismét büntet az NMHH

Pellengéren az ATV Híradó a Viasat 2 és az HBO Max.

A hivatal közleményben jelentette be, hogy eljárást indított az ATV Zrt.-vel szemben mert: “megsérthette a burkolt kereskedelmi közlemény közzétételének tilalmát előíró törvényi rendelkezést a 2025. október 10-én 18 óra 40 perces kezdettel sugárzott ATV Híradó „Az olimpiai bajnoktól a Tankcsapdáig mindenki az ország legkedveltebb hot-dogját ünnepli” – című műsorrész közzétételével."

Ezzel párhuzamosan pedig két ügyben is a holland médiahatósághoz fordult az NMHH. Egyrészt amiatt, mert a holland joghatóság alá tartozó Viasat 2 2025. október 5-i adásnapján közzétett egyik reklámblokk hangereje nem felelt meg a magyar szabályozásnak, másrészt azért, mert az HBO Max lekérhető médiaszolgáltatás műsorkínálatot tartalmazó felületén a médiaszolgáltató nem tüntette fel a műsorszámok korhatári minősítését. “Az NMHH értesítette a vélelmezett jogsértésekről a holland médiahatóságot, amelyet egyúttal felkért a szükséges intézkedések megtételére.”