A Magyar Zene Háza és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) közös audiovizuális fesztiválján a zenei fellépőkön túl további programokkal és installációkkal készülnek május 24-én. A fesztivál különlegessége, hogy zenészek és vizuális művészek párban alkotnak és lépnek fel, így az összes koncert egyedi és megismételhetetlen.

A koncepció a zenei és vizuális világok kapcsolatára és a kollaborációkra épít, a fellépők között pedig olyan nevek szerepelnek, mint a Wavy kollektívából ismert Indigo és Blaize, az Acoustic Minimal Techno Party, Mákó Rozi és Mákó Bori, de sor kerül majd egy rap jamre is, ahol feltörekvő repperek tapasztalt jazz-zenészekkel játszanak együtt. Kalmár Boti az Ivan & The Parazol billentyűse, Stanfel Péter a Hari Drama dobosa, Kocsis Levente gitáros, a Sauropoda zenekarból és Papp Mukunda a Hari Drama gitárosa is színpadra lép: ők kísérnek négy nagyon tehetséges, fiatal, feltörekvő és/vagy veterán rappert, Orlandót (Lambert Orlando), aki a WAVY kollektíva tagja, Zsét (Zsigmond Sándor), Chongot (Zengő Csongor), aki a Berlin Hotel Collective tagja és Tinket (Balázsovics Mihály), a Mulató Aztékokból és a Slow Village-ből.
A koncertek mellett a MOME hallgatói VJ workshoppal, és egy alternatív tárlatvezetéssel is készülnek az eseményre, a Láthatóvá tett hangok kiállítás megnyitóján pedig olyan helyspecifikus installációk jelennek meg, melyet a félév elején, egy intenzív kurzus keretein belül csapatmunkában terveztek meg.
Kiemelt kép: Liget Budapest/Szabó Bence
