A Fizetési Pont korszerű, úgynevezett okos POS-termináljai alkalmasak az egyérintéses fizetésre is, amivel minimalizálják az eladó és a vevő közötti érintkezést, amelyeket most ingyen biztosít a szolgáltató. A terminálok nemcsak a bankkártyával, hanem az okostelefonokkal történő egyérintéses fizetést is támogatják, aminek segítségével sok esetben még a PIN-kód beütésére sincsen szükség.

„A koronavírus terjedésére való tekintettel ingyenesen biztosítunk POS terminált azon boltok és szolgáltatók számára, akik eddig csak készpénzes fizetést fogadtak el, de most szeretnék jobban óvni kollégáikat és vevőiket a készpénz által is terjesztett fertőzésektől. A kialakult válsághelyzet teljes időtartamára ingyen biztosítunk POS-terminálokat, azok telepítéséért, üzemeltetéséért fix díjakat nem kérünk. Ezzel bármely bolt vagy szolgáltatás tulajdonosa megengedheti magának a jóval biztonságosabb kártyás fizetés elfogadását. A fentieken túlmenően vállalatunknál – egyetlenként a hazai piacon – továbbra is igényelhető a 80 ezer forintos vissza nem térítendő állami POS-támogatás, melyet azon üzletek automatikusan kapnak meg, amelyek még nem rendelkeznek kártyás fizetéssel.” – mondta dr. Feith Zoltán, a Fizetési Pont vezérigazgatója.
