A Vöröskereszt és a Dot Creative „Igen, még te is” kampánya személyes üzenetekkel hozza közelebb az emberekhez a karitatív szervezetet. Arra építenek, hogy mindenkinek vannak olyan furcsa szokásai, amelyekről úgy gondolja, csak ő csinálja így. Mondjuk, cukorral eszi a töltött paprikát, nem meri kidugni lábát a takaró alól, vagy túrja az orrát a kocsiban. De ha véletlenül megtudja másokról is, hogy ugyanolyan hülye szokásaik vannak, máris közösséget érez velük.
A kampányhoz nagyjából százféle verzió készült a #legyenezisközösbennünk hashtaggel megjelenő kreatívokból, hogy a lehető legtöbb embert megszólítsák, és adójuk 1%-ának felajánlására hívják fel őket.

Az „Igen, még te is” április elejétől május 19-éig fut országosan. Somogyi Márton (Somi), a Dot Creative senior account managere a Kreatívnak elmondta, hogy a kampányt a lehető legtöbb felületen népszerűsítik: outdoorban (óriásplakát és citylight) országszerte közel 150 helyen, digitálisan, rádióreklámként, a social mediában és influenszer-együttműködés formájában is.

Somi szerint a kampány egyik fő erénye, hogy az egyes kreatívokat a megfelelő felületekre optimalizálták, az „Igen, még te is, akit mindig kocsimosás után kap el a zuhé” üzenetet például utak mentén vagy autóreklámokhoz kapcsolódva helyezték el.
Ilyen személyes dolog az a 13 dalból álló Spotify-lista is, amin csavartak egyet, és ezen a felületen is üzennek. „Eddig a Spotify-válogatások sok humoros formáját láttam, de kampányok részeként még nem találkoztam vele. Eszünkbe jutott, hogy ezt is használhatnánk, és a javaslatunkra a Vöröskereszt összerakott egy listát, amelyben nem a tartalom a lényeg, hanem a számok címeit összeolvasva áll össze az üzenet” – mondta a Dot Creative senior account managere.
Nem lőjük le a poént, itt a playlist, nézzétek meg, és döntsétek el, kinek adjátok az 1%-ot!

