Hét év után véget ért az IKEA és a FleishmanHillard Café együttműködése. Ebből korábban olyan sikeres munkák születtek, mint 2017-ben a soroksári IKEA áruház nyitását támogató integrált kommunikációs kampány, vagy a tavalyi Prizmán díjakat nyert pizsama parti projekt, és a családon belüli erőszakra figyelmet felhívó kampány.
Most azonban a svéd bútorgyártó elérkezettnek látta a pillanatot a megújulásra, ezért döntöttek úgy, hogy a jövőben más ügynökségnek adják a magyarországi pr-feladatokat. A választásuk egyébként az ACG Pro-ra esett.
„Privilégium egy love branddel ennyi időn keresztül dolgozni. A munkatársaknak is motiváló, izgalmas kihívás, nagyon sok cafés dolgozott IKEA kampányokon, eseményeken, termékekkel. Az értékalapúságuk, a következetességük, az elköteleződésük nekünk is mintát adott, izgalmas volt megismerni a fenntarthatósági erőfeszítéseiket, látni, hogyan válik egy filozófia mindennapi gyakorlattá és formálódik termékké. Rendszeres vendégei voltunk a regionális tervezéseknek, ötleteléseknek, vezettünk régiós kampányokat, számos újságíróval jártunk kint a Demokratikus Design napokon, és volt, hogy nehéz helyzetekben kerestünk megoldásokat. Mi biztos, hogy végleg IKEA-rajongók maradunk. Köszönettel tartozunk a partnereinknek, újságíróknak, influencereknek, akik segítettek bennünket ezalatt a közel egy évtizedes kapcsolatban” – mondta a változás kapcsán Balaton Anita, a FleishmanHillard Café ügyvezető-partnere.
Az ügynökség ebben a videóban búcsúzott az ügyfelétől.
Frissítés: időközben az ACG Pro is beszámolt az új ügyfélszerzésről a Kreatívnak. Mint mondják, az IKEA cseh-magyar-szlovák regionális szervezete egy három fordulós, meghívásos tender során választotta ki az új, magyar kommunikációs képviseletét.
„Izgatottan várom az együttműködést az ACG csapatával. A tenderfolyamat, illetve az elmúlt hetek során mutatott lelkesedésük és szakértelmük minden bizonnyal nagyszerű támogatás lesz abban, hogy tovább építsük az IKEA márka hírnevét. Bízom benne, hogy olyan kezdeményezéseken és kampányokon tudunk majd együtt dolgozni, amelyek lehetővé teszik, hogy még szebb hétköznapokat teremtsünk az emberek többsége számára” – mondta el Bakos-Kiss Enikő, az IKEA Magyarország kommunikációs koordinátora.
„KI ne szeretné az IKEA-t? És ki ne szeretne az IKEA-val dolgozni? Hatalmas öröm számunkra, hogy az idei évtől egy újabb love branddel dolgozhatunk együtt. Különösen örültünk annak, hogy már a tenderfolyamat alatt sikerült megtalálnunk a közös hangot Enikőékkel és maximális nyitottsággal fordultak felénk és legmerészebb kampányötleteinkhez. Biztos vagyok abban, hogy számos közös siker fogja megkoronázni az együttműködésünket” – tette hozzá Mentes Endre, az ACG PRo ügyvezető igazgatója.

