Másodjára osztották ki a „Hello holnap! Sajtódíjat”, amelyet 2011-ben hozott létre a Magyar Telekom és a Fenntarthatósági Média Klub. Az újságírók a fenntartható városok, zöld gazdaság, a közösség ereje, fenntartható tudatformálás, és digitális szakadék felszámolása témáiban küldhettek pályaműveket.
A 17 hazai riportertől beérkezett 25 pályaműből egy tíztagú szakmai zsűri Hermann Irén „Nagyvárosi natúr” című munkáját választotta ki győztesnek. A Marie Claire 2012. júliusi számában megjelent fenntarthatósági témában írott cikk meglepően újfajta mozgalomra hívja fel figyelmet. „A városi ember álmát váltják valóra a közösségi gazdaságok” – írja Hermann Irén cikkében, aki szerint a közösségi gazdálkodás nem csak helyi, hanem társadalmi szinten is képes a tudatformálásra, hosszú távon pedig élhető országot biztosít, ahol a helyi energia felhasználásával termelnek helyi fogyasztásra.
Hermann Irén az ELTE magyar-kommunikáció szakán szerezte diplomáját, majd a Kreatív munkatársa lett. Több cikke is megjelent többek között a HVG-ben és a Magyar Narancsban, az Inforádiónál pedig belpolitikai riporterként dolgozott. Jelenleg a Figyelő munkatársa, a fenntarthatóság az egyik szakterülete.
A „Hello holnap” Sajtódíjat a Magyar Telekom 2011-ben, a szintén általa életre hívott Fenntarthatósági Média Klubbal együtt hozta létre. Ez utóbbi tagjai – Magyar Telekom, RTL Klub, Tv2, Sanoma Budapest, Class FM, CEMP csoport, Origo, Metropol, Axel Springer – vállalták, hogy minél szélesebb körben, könnyen érthetően számolnak be a fenntarthatóságról, létrehoznak egy civil szervezeteknek és a sajtónak szóló pályázati rendszert.
