hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Hasít a Meta, elárulta Zuckerberg, mire költi az orbitális nyereséget

Az utolsó negyedévben a csoport árbevétele éves összevetésben 22 százalékkal 39 milliárd dollárra ugrott. A nyereség 73 százalékkal csaknem 13,5 milliárd dollárra (12,44 milliárd euróra) nőtt.

Mark Zuckerberg legújabb pénzügyi beszámolójában büszkén prezentálta a 73 százalékos növekedést, de azt is leszögezte, hogy van mire költeni. A mesterséges intelligencia fejlesztésére fordítja majd, mert szerinte a Meta AI chatbot jó úton halad, hogy az év végére a világ leggyakrabban használt AI-asszisztensévé váljon - számol be a Horizont.net

Zuckerberg víziói költségesek lesznek. A Meta kiadásai hét százalékkal 24,22 milliárd dollárra nőttek az elmúlt negyedévben. Az idei évre a Meta most 37 és 40 milliárd dollár közötti költségekkel számol – és felkészíti a befektetőket arra, hogy 2025-ben ezek még „jelentősen” növekedni fognak. Különösen az AI-modellek betanítása a drága. 

Az erre felállított Reality Labs továbbra is rengeteg pénzt emészt fel, a részleg csaknem 4,9 milliárd dolláros működési veszteséget könyvelt el az egy évvel ezelőtti 3,74 milliárd dolláros veszteség után. Ezzel szemben az olyan alkalmazásokkal, mint a Facebook és az Instagram, 19,3 milliárd dollár üzemi nyereséget hozott az elmúlt negyedévben.