„Szeretnél Tóta W. Árpád publicistától, Dezső András oknyomozó újságírótól vagy Kőhalmi Zoltán humoristától, a címlapcsapat vezetőjétől szakmai titkokat ellesni? Akkor jelentkezz a HVG márciusban induló gyakornoki programjába!”
– szól a HVG felhívása.
A lap olyan 30 év alatti fiatalok jelentkezését várja, akiket vonz a független, felelős, minőségi újságírás, most folytatják vagy már befejezték felsőfokú tanulmányaikat, beszélnek legalább egy idegen nyelven, széles látókörűek, jó az íráskészségük, és az sem árt, ha van némi humorérzékük – írják.
A program időtartama három hónap, a választásokra időzítve 2022. március 1. és május 31. között.
A gyakornokokkal mentorok foglalkoznak majd a hetilap, az online hírportál és a hvg360 felületeiről is. Heti egyszer lesznek csoportos foglalkozások és heti kétszer négy órában kell a szerkesztőségben vagy terepen dolgozni.
Jelentkezés és minden egyéb infó itt.
