hero
Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Google lehetővé teszi az Android felhasználóknak, hogy a címsort a képernyő aljára helyezzék

Az IOS-t használók ezt már 2023 óta megtehetik. 

A Google elkezdte bevezetni a Chrome Androidos verziójának egy olyan funkcióját, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a címsort a képernyő aljára helyezzék. Ezt a funkció az iOS Chrome felhasználói számára már 2023 óta elérhető. A frissen elérhető módosítás segíthet abban, hogy a címsor könnyebben elérhető legyen, különösen, ha nagyobb képernyővel rendelkező telefont használunk.

„A kézmérettől és a készülék méretétől függően a címsor egyik pozíciója kényelmesebb lehet, mint a másik” – írja Nick Kim Sexton, a Google munkatársa egy blogbejegyzésben. „Úgy terveztük ezt a frissítést, hogy rugalmasan választhassa meg a címsor helyét – ezzel egyszerűsítve a böngészést.”

A címsor áthelyezésére két lehetőségünk van: tartsd lenyomva a sávot, és válaszd ki az áthelyezés lehetőséget. A másik lehetőség, hogy a beállítások menüből végzed el a módosítást. A funkció június 25-től jelenik meg a készülékeken, a következő hetekben pedig mindenki számára elérhetővé válik.

Via: The Verge
Kiemelt kép: Google