Pontifex maximus. Ez a mindenkori katolikus pápák egyik címe, amit az egykori római császároktól örököltek. Innen ered a Szemlélek katolikus oldal reklámkampányának neve: #pontifex (ami egyébként hídépítőt jelent). A portál elindította ugyanis masszív kampányát, ami az április 28-án Magyarországra látogató Ferenc pápát üdvözli.
A Szemlélek azzal indokolja a kampányt, hogy sok olyan megszólalást tapasztaltak, amik „mintha előre irányítani próbálnák az egyházfő várható üzeneteit, ki akarnák használni saját céljaikra ezt a nagyon szép programot”. Kemény szavakkal folytatja az oldal: hiszik, hogy az egyházfő nem politikai érdekek miatt érkezik, és „nem egy belterjes körhöz, hanem az egész nemzethez kíván szólni”.

A kampányban olyan plakátok jelennek meg különböző színekben, amik a pápa profiljának körvonalát mutatják. E sziluettekbe pedig Ferenc saját idézeteit helyezték olyan témákban, mint a háborús agresszió, a populizmus, a homoszexualitás, a médiamanipuláció és az egyház valódi küldetése. A plakátok mellett internetes hirdetésekben és médiapartneri (Media1 és Magyar Hang) megjelenésekben is lehet majd találkozni a pápa figurájával.
A kampány Budapest-centrikus, a főváros több pontján óriásplakátokon és citylightokon jelenik meg. Mindezeken felül tévében és rádióban is tervezik terjeszteni az üzenetet. A Szemlélek április 24-28. között cikkekben is bemutatja az öt fő üzenetet. Az oldalt és a kampányt is támogatói adományokból finanszírozzák. Legörgetve itt megtalálhatók a letölthető plakátok.
(Kiemelt kép: Szemlélek)

