A Gozsdu Udvar is csatlakozott a #maradjotthon mozgalomhoz, és mindenkit arra buzdít, hogy a lehető legkevesebbet hagyja el otthonát. A Gozsdu Udvar, a Klikk bisztro és bárral és a Mátka bisztróval karöltve hetente 150 adag ételt küld a Szent László kórház dolgozóinak.

„Éttermeink egy része átállt házhozszállításra, az online, vagy telefonon megrendelt menü akár egy órán belül az asztalon gőzölög. A fizikai egészség mellett fontos mentális jóllétünk megőrzése is, így most az orvosok, ápolók mellett, a jövedelmét vesztett művésztársadalom támogatása is feladatunk. Szeretnénk meghálálni az egészségügyben dolgozóknak, hogy éjt nappallá téve helyt állnak a kórházakban, és az előadóművészeknek, hogy nap, mint nap a virtuális térben kapcsolnak ki minket.
Ahhoz, hogy ezt a folyamatos segítséget nyújthassuk, nekünk is segítségre van szükségünk, így minden hozzánk befutó ételrendelés egy adaggal több karitatív kiküldéshez segít minket hozzá.” – írják.
