Kedd délelőtt elfogadta az Országgyűlés azt a Lex Gavraként elfogadott büntetőtörvény-módosítást, amely börtönnel fenyegette volna a bajai videókhoz hasonló anyagok nem csupán készítőjét, hanem közzétevőjét is, azonban egy jelentős enyhítést tartalmaz - írja az Index.
Az elfogadott módosítás azonban az eredeti elképzeléssel ellentétben a gondatlan közzétételt (ha nem tudja, hogy pl. a videót hamisították) az ellenzék javaslatára mégsem bünteti.
A törvény hátteréről kapcsolódó anyagainkban olvashat.
