hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elsötétíti a digitális képernyőket, lehalkítja a hangjelzéseket a Magyar Telekom a hónap utolsó hétfőin

A csendes nyitvatartással a vállalat az autista ügyfelek számára akadálymentesíti az ügyintézést.

Országszerte, a teljes üzlethálózatában bevezeti a csendes órát a Magyar Telekom. A kezdeményezés november 24-én indult, és minden hónap utolsó hétfőjén, 11-től 13 óráig elérhető – idézi az Mfor a vállalat közleményét.

A csendes nyitvatartás célja, hogy a vállalat nyugodtabb, komfortosabb környezetet biztosítson az autista ügyfelek számára az ügyintézéshez. Ilyenkor az üzletekben csökkentik azokat az ingereket és hanghatásokat, amelyek számukra zavarók lehetnek: elsötétülnek a digitális kijelzők és halkabban szólnak az ügyfélkiszolgáláshoz nélkülözhetetlen hangjelzések. 

A kezdeményezést az érintettekkel foglalkozó szervezetekkel – a fogyatékossággal élő személyeket segítő Szimbiózis Alapítvánnyal és a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvánnyal – együtt dolgozták ki, hogy minél inkább igazodjon a speciális igényű ügyfelek kiszolgálásához. A „csendes órát” kedvezően fogadták Miskolcon, ahol október elején egy szemléletformáló hét keretében tesztelték a Magyar Telekom üzlethálózatában. A miskolci tesztet megelőzően a bevont civil szervezetekkel oktatást tartottak az üzlet minden dolgozójának, és a jövőben ugyanezt tervezi a vállalat a teljes üzlethálózattal. 

Kép: Facebook/Magyar Telekom