hero
gy.zs.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elkészítette a szezon legnyomasztóbb karácsonyi reklámját a norvég posta
A vállalat képtelen leállni a provokatív ünnepi kisfilmekkel.

Míg a 2000-es években a John Lewis karácsonyi reklámjai indították el a szezont és volt érdemes várni őket, az elmúlt pár esztendőben én személy szerint a norvég posta szpotjait várom, amik minden alkalommal valamilyen váratlan, és/vagy égető témát dolgoznak fel. Volt már megkérdőjelezett szeplőtelen fogantatás, trollkodó Mikulás, és meleg szerelem is.

Idén pedig egy kapcsolat tönkremenését nézhetjük végig, ami ha önmagában nem lenne elég nyomasztó, a végére még az is kiderül, hogy az egész a klímakatasztrófáról szól. A szpot főleg azokhoz a norvég nagy cégekhez szól, amelyek eddig nem tettek eleget annak, hogy csökkentsék a károsanyag-kibocsátásukat. A kisfilm szerint a 100 legnagyobb cégből csupán 10 tett jelentős lépéseket ezügyben, köztük a posta.