Becsült olvasási idő: 0 perc
Elkeltek a szombathelyi közterületi felületek
Megszületett az eredmény a szombathelyi közterületen levő reklámhelyek használatára kiírt tenderen. A nyertes feladata lesz küzdeni a vadragasztókkal és évi öt buszmegállót építeni is.

Az ESMA nyerte a szombathelyi önkormányzat „közterületek reklámcélú hasznosítása” tenderét, a cégen kívül még az Outdoor indult a májusban meghirdetett pályázaton.

A 2018-ig szóló szerződésben az ESMA évi 43,3 millió forintos (évente 1,55 százalékkal emelkedő) koncessziós díjat és öt buszmegálló telepítését vállalt, de küzdeniük kell az engedély nélkül felállított hirdetőberendezések, a vadragasztók vagy a szabálytalanul kihelyezett politikai plakátok ellen is.