Váratlanul elhunyt Vágó István – közölte a Demokratikus Koalíció (DK) szombaton az MTI-vel.

A sikeres televíziós, az ország egykori legnépszerűbb vetélkedőjének vezetője, a Szkeptikus Társaság alapítója, a DK elnökségében sok-sok éven át dolgozó társuk "örökre itt hagyott minket. A tényekért, a tudományért, a rációért és a szabad, európai Magyarországért folytatott küzdelmét mostantól nélküle kell folytatnunk" – fogalmazott a DK közleménye.
Vágó István a Magyar Televízió műsoraiban lett országosan ismert a hetvenes években, egyik meghatározó műsora a Grétsy Lászlóval közösen vezetett Álljunk meg egy szóra! volt, amely 1987-től egészen 1997-ig futott.
Később a kereskedelmi televíziókhoz ment el, a TV2-ben is dolgozott, majd az RTL Klub Legyen Ön is Milliomos! című kvízműsorát vezette.
Ahogy a kvízműsorok történetét tárgyaló korábbi cikkünkben írtuk, a kilencvenes években szilárdult meg Vágó István pozíciója az ország kvízmestereként. 1993-ban lett a Mindent vagy semmit! műsorvezetője, amely 1999-ig az egyik legnépszerűbb tévés vetélkedőnek bizonyult. Miután véget ért, Vágó nem is tétlenkedett sokáig, egy évvel később, 2000-ben már az RTL Klubon tűnt fel, a Legyen ön is milliomos! műsorvezetőjeként.
