Stroke-ja után már nem tudott felépülni, pedig éveken át küzdött. Június 30-án hajnalba érte a halál - írja a Magyar Hang. Nekrológjukban kissé fantomszerű figurának, a „hírekben szereplése ellenére” mindig kedves és mosolyogós emberként jellemzik.
2017-ben, egy évvel a megszűnése előtt került Schlecht irányítása alá a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió, miután Orbán Viktor és Simicska Lajos szakítását követően megindult a médiabirodalom átszervezése. A lap szerint Schlecht nagyon sokat tett a túlélésért, mielőtt Simicska birodalma végleg összeomlott volna.
A Magyar Hang azt állítja, Schlecht egészségügyi állapota közvetlenül ezután romlott meg, amiből később már nem tudott talpra állni.
Fotó: Zimon András

