A jogosulatlanul sugárzó, a díjfizetést mellőző, ezáltal az államot és a közvagyont megrövidítő médiaszolgáltatók ellen következetesen fellépő Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az elmúlt hét végén üzemen kívül helyezte a Radio Face műsorát sugárzó Rádió Infórum budapesti adóberendezését – adta hírül csütörtökön közleményben a hatóság.
Az adónak a közlemény szerint a sorozatos jogsértések miatt kellett október 21-én, pénteken elhallgatnia, amikor egy rádiófrekvencia mérésére használt személygépkocsi és rendőrautó állt meg Radio Face stúdiójának helyet adó Hotel Citadella épülete előtt, az NMHH pedig hatósági intézkedés keretében kívül helyezte és lepecsételte az engedély nélkül működtetett rádió berendezéseit
Az intézkedés előzménye az volt, hogy a médiaszolgáltató a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián engedély nélkül sugárzott, ugyanis a médiatanácsa még áprilisban felmondta a Rádió Infórummal kötött műsorszolgáltatási szerződést, és hatósági határozatban megvonta a sugárzási engedélyét annak jelentős, 38,5 millió forintos díjtartozása miatt. Az emiatt többször elmarasztalt rádió 2009 áprilisa óta nem fizetett médiaszolgáltatási díjat az államnak, nem élt a többször is felajánlott részletfizetési lehetőséggel, és nem reagált a sorozatos fizetési felszólításokra sem.
A hatóság az intézkedés óta folyamatosan ellenőrzi a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatának jogszerűségét.
Mint azt korábban megírtuk, a Radio Face tulajdonosai között közvetett módon a Ferihegyen botrányos körülmények között leváltott Zóna Taxi külföldön bejegyzett tulajdonosai állnak, a frekvenciáért pedig korábban is komoly harcok folytak.
