hero
VLA

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Valami történt a Disney+ logójával, de hova tűnt a Hulu?

A streamingcsatorna ikonjának színváltoztatása mögött vállalati átstrukturálás áll, és összefügg a Hulu-ikon eltűnésével a képernyőkről.

Csupán színárnyalatot változtatott a Disney Plus streaming, mégis feltűnhet annak, aki hozzászokott a sötétkék háttérű felirathoz. A világosabb szín mögött egy nagyobb corporate változás áll, méghozzá az, hogy a 2019 novemberében startolt Disney Plus csatorna bekebelezte a Hulut. Utóbbit az NBCUniversal, a News Corporation és a Disney indította el 2007-ben béta verzióban, majd 2010-től elfőizetéses csatornaként Hulu Plus néven. 

Az idők folyamán több átstrukturálásra került sor, a Disney megvásárolta a Foxot a News Corporation-től, a Comcast az NBCUniversal-t, a Disney pedig tavaly novemberben megvásárolta a Comcast tulajdonrészét a Hulu-ban. Egy hónappal később a Disney elkezdte tesztelni egy Hulu hub hozzáadását a Disney Plus alkalmazáshoz - írja a inc.com. 

A változás arculati következményeit érzékelhetjük március 27-e óta, akkor történt ugyanis a teljes bekebelezés.

A sötétkék helyett kékeszöld lett az árnyalat, mely abból is adódhat, hogy a Hulu ikonja zöld volt, de természetesen tettek mögé egy ennél szofisztikáltabb magyarázatot is, a színátmenetben szerintük megjelenik az északi fény, az Aurora Borealis, ami némi varázslatosságot kíván belecsempészni a logóba. 

Az sem ördögtől való, hogy így könnyebben megkülönböztethető az ugyancsak sötétkék Max-tól. 

Ha valaki mindkét csatornára, tehát a Disney+-ra és a Hulura is előfizet, annyi változást érzékelhet még, hogy eggyel kevesebb ikon zsúfolódik a képernyőjén, mert a Hulu eltűnt.