A Redditre töltöttek fel egy kisfilmet pár nappal ezelőtt, ami a Coca-Cola idei AI-reklámját promptolja újra, és kevésbé ünnepi hangulatú képsorokkal parodizálja a nagy felháborodást keltő kampányfilmet.
Az reklámparódiát azóta felkapták, a The Byte is méltatta ezt a verziót, ami tökéletesen megmutatja, hogy mi a baj az AI-reklámokkal és kizárólag promptokból generált munkákkal.
Ahogy mi is megírtuk, idén az italgyártó úgy döntött, hogy az 1995-ben először megjelent „Holidays are coming" szpotot gondolják újra az AI-jal, ez volt ugyanis az első karácsonyi Coca-Cola reklám, amiben megjelent az azóta ikonikussá váló kamion, ami az utóbbi lassan harminc évben a márka sajátjává vált a karácsonyi időszakban, bár idén az Lidl a saját márkás Freeway kólájának mintájára lekoppintotta az ötletet az Egyesült Királyságban.
A Coca-Cola mindenesetre darázsfészekbe nyúlt az idei kampánnyal, és nem is maradtak el a kritikák. Íme az idei, kevésbé szívmelengető, szerintük viszont varázslatos AI-kampány:
Sokan az emberi érzelem teljes megölésével vádolják a Coca-Colát, mások pedig a valódi művészekkel és reklámszakemberekkel szembeni merényletnek tartják az új szpotokat. Olyan is van a kommentelők között, aki ölbe tett kézzel várja a Pepsi válaszreakcióját az AI generált kampányra. Mások simán ízléstelennek tartják a próbálkozást.
Jason Zada, a Secret Level AI Stúdió alapítója így nyilatkozott az új reklámok optimalizált költségeiről az AdAge-nek:
„Valószínűleg megspóroltunk több millió dollárt és rengeteg hideg időben állást. És mindezt a saját otthonunk komfortjából tudtuk megoldani a művészeinkkel”.
Javier Meza, a Coca-Cola európai marketingigazgatója azt nyilatkozta a MarketingWeeknek, hogy az AI innovációinak segítségével alkalmazkodnak az új idők új szeléhez, és egy új, izgalmas lehetőségként élték meg az új technológia alkalmazását.

