hero
Almási Fanni

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bezár az első magyarországi McDonald's

De nem végleg, csak megújul.

Vasárnaptól ideiglenesen bezár az első magyarországi McDonald's – a Régi posta utcai Meki a gyorsétteremlánc hazai fennállásának 35. szülinapja alkalmából újul meg. 

A Kreatívhoz eljuttatott sajtóközlemény szerint a McDonald's ,,exkluzív étteremként születik újjá", és ,,valódi természetes, sok esetben kézműves alapanyagokat" használnak majd a felújításhoz. Ez többek között ,,valódi fát", betonlapokat, rezet és gránitot jelent, ami ,,teljesen egyedi a Meki világában, még nemzetközi viszonylatban is". 

Ha ez még nem lenne elég, az étterem elé egy ,,egyedi, jellegzetes felülős elem" is kerül. A berendezésért az ausztrál Landini és Sass Géza belsőépítész felel.

A megújult Meki látványterve – gránit, gránit mindenhol

Égi Zsolt, a hazai McDonald’s éttermeket üzemeltető Progress Étteremhálózat Kft. ügyvezető igazgatója a felújításról elmondta: A 2019-ben útjára indított stratégiánk két pillére az új éttermek nyitása, valamint a meglévő éttermek modernizálása a »Jövő Élménye« koncepció szerint. Ennek a munkának egyfajta kiteljesedése első hazai éttermünk újjászületése, ahol a digitalizált vendégélményt ötvözzük a minőségi belsőépítészeti elemekkel.” 

A vendégtér látványterve sok-sok valódi fával

A régi-új Mekibe a tervek szerint szeptembertől ülhetünk be, de szerencsére van megoldás, ha megéheznénk egy Happy Mealre: az étteremlánc a bezárás első hetén riksákkal fogja szállítani a vendégeket a Régi posta utcához közeli éttermekhez.

Borítókép: Fortepan / Gábor Viktor