hero
po

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bezár az Auróra

Egyelőre nem tudják, lesz-e folytatás, és ha lesz, hol, milyen formában.

November 24-én az Auróra közösségi tér Facebookon jelentették be, hogy a bérlemény tulajdonosa 6 hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésüket, így 2026. április 30. után nem maradhatnak a mostani helyszínen – számolt be a keretblog.hu. „A Marom Klub Egyesület által alapított Marom Klub Nonprofit Kft. 2014-ben vette bérbe egy magánszemélytől azt a 3 helyrajzi számon elhelyezkedő bérleményt, amelyen az Auróra és az Auróra Klímakert működik. A tulajdonos a bérleti szerződésben foglalt jogával élve 6 hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésünket, amely így 2026. április 30-ával lejár. Jelenleg azzal tervezünk, hogy március végéig a jelenlegi működés szerint üzemel a Ház” – írják a közleményben, amiben azt is kiemelték, hogy egyelőre nem tudják, lesz-e folytatás. A közleményben kiemelték azt is, hogy amint újabb megosztható információkkal rendelkeznek a továbbiak kapcsán, azt nyilvánosságra hozzák az Auróra és a Marom Klub Egyesület hivatalos felületein és social media csatornáin.

Az Aurórát társadalmi vállalkozásként hozták létre, azzal a céllal, hogy egy nyitott közösségben összekapcsolják a kulturális programokat, a civil és aktivista szervezetek munkáját, a közösségépítést és a szórakozást. Működésük célja, hogy stabil bázist alakítsanak ki, ahol szociális- vagy kulturális terülteken működő emberek, csoportok és non-profit szervezetek találkozhatnak, megoszthatják ötleteiket és új együttműködéseket valósíthatnak meg közösen. A Marom Klub Egyesület projektjeként jött létre az Auróra Civil Központ és a Bánkitó Fesztivál.

Kiemelt képek: Facebook/auroraunofficial