Nemrég fontos és okos cikket szenteltünk a Barbenheimer jelenségnek, azaz az új Barbie-film és az Oppenheimer szinkronban történő bemutatásának. Persze marketingszempontból a Barbie a könnyebben eladható, így erre repült rá több cég is. És akkor megjött Dubaj, ahol minden bazi nagy, és e téren is rálicitált mindenkire.
A Drum arról ír, az emírségekbéli Eye Studio készítette a 3D-s videóklipet egy 150 millió dolláros kampány egy elemeként, amin egy Godzilla-méretű Barbie-baba kilép a csomagolásából és birtokba veszi a közel-keleti metropoliszt. A hátteret a világ legmagasabb, kilométernyi épülete, a Burj Khalifa adja. A Drum arról is ír, e trükkös műfajnak azért vannak kritikusai, de sokan egyszerű gegnek tartják az ilyen szimulációs reklámokat.
És akkor következzen a reklám, ami egyfajta főhajtás a film teasere előtt, ami pedig főhajtás Stanley Kubrick előtt.
(Kép forrása: Trendism / YouTube)
