A 444 szúrta ki az ukrán hadsereg Facebook oldalán, hogy több külföldi tudósító sajtójogosultságát is elvették Ukrajnában „Felelőtlen viselkedés és a háborús övezetekbe tett engedély nélküli látogatások miatt”.
Az ukrán hatóság közleménye szerint a meg nem nevezett újságírók megsértették kormány szabályzatát arra a háborús övezetből tudósításról. „A közelmúltban több médiamunkás is figyelmen kívül hagyva a meglévő tilalmakat és óvintézkedéseket, valamint az illetékes parancsnokok és katonai egységek jóváhagyása nélkül, a stabilizációs intézkedések befejezése előtt tájékoztató tevékenységet folytatott Herszon városában. Ezek az intézkedések nyilvánvalóan megsértik az [ukrán törvényeket]” – idézi a helyi hatóságok közleményét a Meduza.io.

