hero
Kreatív

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Audiovizuális fesztivállal nyit újra a Hangdóm

Január 14-től teljes műsoridőben újra nyitva lesz a továbbfejlesztett Hangdóm, a Zene Háza immerzív moziterme, amely térbeli élménnyé alakítja át a félgömb alakú vászonra készített alkotásokat.

A Hangdóm újbóli megnyitása alkalmából, január 14. és 19. között nagyszabású audiovizuális fesztivállal várják a közönséget. A DOME_RELOAD programjában a Fortepannal együttműködésben debütál A titokzatos Városliget, amely a főváros központi parkjának történetébe nyújt betekintést a századfordulótól a 20. század közepéig. A fényképek animált, 360 fokos adaptációjából készült filmet Mácsai Pál narrációja kíséri.

Részlet A titokzatos Városliget c. filmből

A premier mellett közönségtalálkozóval egybekötött vetítésen visszatérnek a Hangdómba a korábbi bemutatók: Szauder Dávid és Somló Dávid filmjétől a Platon Karataev díjnyertes Napkötöző 360 filmjén és Szemző Tibor Csoma Kaleidoscope-ján át a Dóm működését bemutató Intergalaktikus átjáróig és a Ligeti György zenéjére készült kísérleti filmekig. A nyitó fesztivál további vetítésein egy „Best of” válogatás látható a legnépszerűbb filmekből.

A megújult Hangóm 360 moziban az újranyitó-fesztiváltól kezdve minden nap több időpontban is tartanak vetítéseket a természetfilmektől a művészettörténeti alkotásokon és animációs rövidfilmeken át az absztrakt, kortárs kísérleti filmekig. 

Fotók: Magyar Zene Háza