Az Apple új reklámmal rukkolt elő, a szpot egy hátborzongató világba kalauzolja el a nézőket, amiben az embereket folyamatosan kameratestű madarakra emlékeztető lények figyelik és zaklatják. Az Apple ígérete szerint ez nem fordulhat elő az iPhone és a telefonon futó Safari böngésző felhasználóival – számolt be a Design Taxi. A 1 perc 49 másodperces szpot fő üzenete egyértelmű: a böngészésedet figyelik, de a Safari segíthet megállítani ezt. A kampányt a TBWA/Media Arts Lab készítette és Ivan Zacharias rendezte.
A reklám televízióban, a közösségi médiában, a moziban, a YouTube-on és más platformokon is futni fog. A film közvetlen versenytársaknak, például a Google Chrome-nak is odaszól, hiszen nemrégiben jogi következményekkel szembesült a Google, mert állítólag félrevezette a fogyasztókat az inkognitó móddal kapcsolatban.
Kiemelt kép: YouTube / Apple
