Március 29-én indult, és április 30-án már meg is szűnik a CNN+, a médiaszolgáltató streming platformja –jelentette be a cég. A Reuters információi szerint ezzel együtt távozik Andrew Morse, a CNN streaming stratégiájának megtervezésében közreműködő ügyvezető is.
A döntést Chris Licht a CNN új vezérigazgatója közölte a csapattal, akiknek így is megköszönte a munkáját és hozzátette: a platform megszüntetése nem minősíti a CNN+-ra készült tartalmakat, amelyeknek a tulajdonos Warner Bros Discovery máshol keres majd helyet.
Lich hozzátette, a munkájukat most elvesztő alkalmazottak még 90 napig megkapják a fizetésüket és egyéb juttatásokat, akiknek pedig a következő három hónapban nem sikerül elhelyezkedniük a cégen belül, hat hónap végkielégítést kapnak.
A hírek szerint a CNN+ az első perctől nem hozta az elvárt nézettséget, olyannyira, hogy egy hónapnyi működés után is csak napi nagyjából 10 ezer nézőt tudott bevonzani.
