Vannak a szülőségnek nem túl szalonképes pillanatai, amiket nehéz lenne szépíteni. Ilyen a hozzátáplás első pelenkás (vég)terméke a még illatosnak számító babatejes pityputy után, ilyen a porszívóra szerelhető, horrorisztikus, takonycsalogató orrszi-porszi, vagy az autós gyerekülés varrásaiban nyáltól tapadó kölesgolyó és tsi.
Van még egy dolog, amivel minden szülő nap, mint nap szembesül: a gyerek étkezéseiből lepattanó, lepottyanó, kilöttyenő maradékkal. És hogyan küzd meg vele anyuka és apuka? A legtöbb esetben betermeli. A németországi ALDI Süd anyák és apák napjára (előbbi náluk május második vasárnapjára, utóbbi május 9-re esik) egy jópofa, bár kicsit undi, de mégis nagyon valós eseményeken alapuló szpottal köszönti a szülőket, amiben a hétköznapi élethelyzeteket mutatják be, amikor valami ott marad a gyerektányéron vagy egyéb kevésbé gusztusos szituációban.
A reklám országos sikernek örvend, már pár nap alatt 2 és fél milliós nézettségnél jár a Youtube-on, a készítője az antoni Berlin GmbH & Co. KG kreatívügynökség, akik 2022 óta dolgoznak az ALDI Süddel és Norddal.
A köszöntő címét valahogy így lehetne fordítani: „A szívhez a gyomron át vezet az út, és még annál is tovább”, a reklámban megszólaló dal egy hetvenes évekbeli Nazareth-sláger, a „Love Hurts”.

