hero
Vörös L. Andrea

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az ALDI anyák és apák napi köszöntője: kicsit undi, de nagyon vicces

A németországi ALDI SÜD egy reklámszpotban úgy köszönti a szülőket, mint még eddig senki, hisz ki merészelné megmutatni, mit történik valójában a gyerek ételmaradékával? A videót a május 9-i apák napjára és a május második vasárnapján tartandó anyák napjára készítették.

Vannak a szülőségnek nem túl szalonképes pillanatai, amiket nehéz lenne szépíteni. Ilyen a hozzátáplás első pelenkás (vég)terméke a még illatosnak számító babatejes pityputy után, ilyen a porszívóra szerelhető, horrorisztikus, takonycsalogató orrszi-porszi, vagy az autós gyerekülés varrásaiban nyáltól tapadó kölesgolyó és tsi. 

Van még egy dolog, amivel minden szülő nap, mint nap szembesül: a gyerek étkezéseiből lepattanó, lepottyanó, kilöttyenő maradékkal. És hogyan küzd meg vele anyuka és apuka? A legtöbb esetben betermeli. A németországi ALDI Süd anyák és apák napjára (előbbi náluk május második vasárnapjára, utóbbi május 9-re esik) egy jópofa, bár kicsit undi, de mégis nagyon valós eseményeken alapuló szpottal köszönti a szülőket, amiben a hétköznapi élethelyzeteket mutatják be, amikor valami ott marad a gyerektányéron vagy egyéb kevésbé gusztusos szituációban.

A reklám országos sikernek örvend, már pár nap alatt 2 és fél milliós nézettségnél jár a Youtube-on, a készítője az antoni Berlin GmbH & Co. KG kreatívügynökség, akik 2022 óta dolgoznak az ALDI Süddel és Norddal. 

A köszöntő címét valahogy így lehetne fordítani: „A szívhez a gyomron át vezet az út, és még annál is tovább”, a reklámban megszólaló dal egy hetvenes évekbeli Nazareth-sláger, a „Love Hurts”.