A kultikus horrorsorozat kedvelői már megszokhatták, hogy a sztori kiszámíthatatlan, a karakterek pedig, bármilyen kiemeltek legyenek is, olykor kiiktatódnak – de „szerencsére” zombiként bármikor feléledhetnek, ha úgy adódik. Ilyenkor a végső leszámoláshoz egy jól irányzott fejlövés/ütés kell, amit az erős idegzetűek már megszokhattak a széria eddigi 177 epizódja alatt.
November 20-án vasárnap este négy Walking Dead szereplő tért vissza a képernyőkre, de nem a vetített epizódban, hanem a sorozat top szponzorai által rendelt reklámokban cameóztak. Az egyik humoros szpotban – hirdető: Ring, Amazon – például Gareth, a Walking Dead-hősök egyik ellenfele bejelenti, hogy ,,Szó szerint inkább meghalnék – újra." Egy másik szpotban Andrea (Laurie Holden) azt fejtegeti, hogy a Deloitte nevű tanácsadó cég valójában a ,,legnagyobb, legokosabb és legszaftosabb agyakat" gyűjti össze, akik a ,,legétvágygerjesztőbb kihívásoknak" is megfelelnek. Mindkét karakter halottként látható a reklámokban, akárcsak anno a sorozatban, de rendkívül lelkesen beszélnek a hirdetések tárgyáról, ez az ellentmondás az alapja a szpotok fekete humorának.
„A reklámok ma is lehetnek hétköznapi beszélgetések témái, sőt, nagyon szórakoztatóak is csak épp több munkát kell beléjük fektetni” – mondja George Dewey, a Ryan Reynoldshoz is köthető Maximum Effort reklámügynökség egyik alapítója.
Kim Granito, az AMC ügyvezető alelnökének elmondása szerint a reklámügynökség pár hónapja kereste meg az AMC-t, írja a Variety. „A Maximum Effortnak sikerült rátapintania arra, miért vált kiemelkedő sorozattá a zombis széria az elmúlt évtizedben. A rajongók ki fognak készülni, ha meglátják a reklámokat.”

