A jubileumi évét ünneplő Arany Penge hivatalosan is lezárult, a verseny szervezői közzétették a 2025-ös kiírás döntőseit. A MAKSZ (Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége) által szervezett verseny az idei évben 18 főkategóriában várta a nevezéseket: végül pedig 160 pályamunka került shortlistre.
A legtöbb shortlistet a Publicis szerezte meg 25 jelöléssel, őt követi a Mito 21, valamint az Artificial Group és a feat. egyaránt 16-16 döntős projekttel. A megbízói oldalon a McDonald’s (Progess Promotion Kft.) vezeti a sort 20 munkával, majd a Magyar Telekom (15), utánuk a Yettel (10) és a Diageo (7) következik.
Az idei verseny legnépszerűbb kategóriái közé a Médiakreativitás, a PR és Kreatív stratégia (új kategóriák) és a Promo & Activation tartoztak, ezekben született a legtöbb shortlistes helyezés.
A jubileumi verseny díjátadóját július 17-én tartják a Majomhoz - Buda titkos kertjében. További részletek a versenyről és az eseményről az Arany Penge hivatalos oldalán.
Borítókép: Arany Penge Facebook-oldala

