„Rudits Károly jó vendéglős és akárhogy is értékeljük a munkásságát, azt minden túlzás nélkül megállapíthatjuk, hogy bizonyos kitüntetett pillanatokban az étterme példamutató gasztronómiai teljesítményt nyújtott” – írta a LouLouról a szaksajtó, bízva akkor abban, hogy a 2009-es bezárás csak egy időszakos állapot, s Rudits Károly, s a LouLou valahol, valamikor újra meglepi a csúcs-kulinária szerelmeseit.
Rudits a Gourmet-val, a magyar főváros első fine dining éttermével tette le névjegyét a honi gasztronómiában. 1996-ban pedig saját éttermet nyitott, ez volt a LouLou, amit a szakma és a minőségi gasztronómia értő közönsége jól ismert és elismert. Rudits mindent megtett, hogy étterme valóban a hazai topgasztronómia zászlóshajója legyen. Bújta a szaklapokat, sorra járta a világ legjobb éttermeit s közben kialakította karakteresen saját stílusát, amelyben az egyértelmű, de egymással harmonizáló ízek dominálnak. A munka gyümölcse 2006-2007 tájékán érett be, amikor is a szakma és az közönség is a LouLouban látta az első hazai Michelin csillagos éttermet. Ekkor már a mértékadó gasztro top listák, a Dining Guide vagy a Népszabadság Top 100 étterem kiadványában verhetetlen volt az étterem, a Michelin csillag azonban elmaradt. 2009 januárjában pedig a felfelé ívelő pálya hirtelen megszakadt, a LouLou bezárt. Nincs több libamáj zserbó, gulyásleves „geg” vagy bélszín tatár, kapribogyóval pikantírozva…

„Más vendéglősök az ő példáját követve, mára túl is szárnyalva nyitottak éttermet” – írta a szaksajtó az étterem bezárásakor, így folytatva: „A LouLounak is köszönhetően hittek abban, hogy van igényes közönség, és követői közül mára egy-egy tényleg közel került az áhított csillaghoz”. S azóta tudjuk, hogy ez a várva várt csillag már többszörösen is megérkezett. „Valóban, a hazai minőségi gasztronómia alapjait a LouLou tette le” – mondja Gerendai Károly, az első hazai Michelin csillagos étterem tulajdonosa, aki annak idején sokszor megfordult a LouLouban, s jó barátságot ápol azóta is Rudits Károllyal. Mint elmondta, az étterem jó példát mutatott arra, hogy kellő elszántsággal lehet csúcsgasztronómiát csinálni Magyarországon, hozzátéve, hogy LouLou példáján megtanulta azt is, hogy aki a csúcsgasztronómia mezejére lép, annak erősebb legyen az elszántsága és lekesedése, mint az üzleti elvárásai.
Most azonban, főnixmadárként újraéledt a LouLou, s a VI. kerületi Székely Mihály – Király utca sarkán nyitja meg kapuit. A negyvenkét férőhelyes „csúcsbisztró” - Rudits elmondása szerint - a hajdani LouLou harmadszori átalakítása előtti éttermet idézi. „A LouLou utolsó, nagy átalakítása már akkora lépés volt, amit az akkori kor nem tudott követni, de napjainkban sem érzem, hogy onnan kellene folytatni” – mondja az étterem vezetője. Rudits egy visszafogott, de rendkívül elegáns helyet álmodott újra, ahol a konyha, a kiszolgálás és az enteriőr hármas egysége határozza meg az éttermet. Olyan, akár egy képzeletbeli hölgy – legyen akár a neve Loulou – aki túlzott smink nélküli bájával, modorosság nélküli eleganciájával és ellenállhatatlan belső kisugárzásával ejti rabul rajongóit. Ahogy a megújult étterem a kulinária rajongóit.
