Egy vizsgálat szerint azonban ez egyáltalán nincs így.
„Azt tapasztaltuk, hogy a szülővé válás – annak dacára, hogy sokszor az anyagi helyzet romlásával jár, illetve a rendelkezésre álló időbe több mindennek kell beleférnie – nem befolyásolja rossz irányban a felnőtt családtagok étkezési szokásait. Más részről viszont nem is eredményez jelentősebb javulást, noha a táplálkozás-tudományi szakemberek ezt feltételezték – mondta el a vizsgálattal kapcsolatban Helena H. Laroche, az iowai egyetem kutatója. – Sőt a kisgyermekes szülők inkább gyermektelen társaik után kullognak, már ami a telített zsírsavak bevitelének csökkentését illet, és táplálkozásuk összességében továbbra is egészségtelen.”
A kutatásban a Coronary Artery Risk Development in Young Adults (CARDIA) vizsgálat 2563 résztvevője esetében elemezték az étrend összetételét. A vizsgálat célja végeredményben az volt, hogy több kutatóközpont bevonásával azonosítsák a szívkoszorúerek betegségeire hajlamosító tényezőket.
A teljes cikket itt olvashatja.
