A Saatchi & Saatchi újra reagált az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának 2022-as döntésére, amellyel felülbírálták az abortusz legalizálását elősegítő döntést, írja a Campaign. A kampány ismét arra épül, hogy várandós nők képére montírozták az abortuszhoz való jogról döntő férfiak arcát.
Az eredeti, 1973-as “Roe v. Wade” jogi döntést 2022. júniusában a “Dobbs v. Jackson Women's Health Organization” perben bírálta felül a legfelsőbb bíróság, az ügynökség így a bírák képével küldött üzenetet a per 50. évfordulóján.

Az eredeti, Jane Roe-féle per 1969-ben indult, amikor a nő harmadik gyerekével lett terhes. Roe az érvényben lévő törvények szerint nem vetethette el a magzatot, mivel lakóhelye (Texas állam) jogszabályai szerint csak abban az esetben engedélyezték az abortuszt, ha a terhesség megszakítása az anya életének megóvásáért történt.
Roe ügyvédei azonban arra hivatkoztak, hogy a jogszabály alkotmányellenes, és végül meg is nyerték a pert, amely 1973-ban a Legfelsőbb Bíróságig is eljutott.
Az eredeti, 1970-ben használt kampány 2022 augusztusában is előkerült, ekkor az „Óvatosabb lennél, ha te lennél terhes” szlogent arra változtatták, hogy „Óvatosabb lennél a szavazatoddal, ha te lennél terhes?”
Ezen a fotón az a Samuel Alito szerepelt “terhesen”, aki nemcsak bírálta az abortusz-jogokat, de még Boris Johnsonnal és Harry herceggel vitába került a témában. Alito mindig is híresen abortuszellenes volt, 2006-os kinevezése óta mindig ellenezte a Legfelsőbb Bíróság által megfontolt törvényeket.

Franki Goodwin, a Saatchi & Saatchi kreatív vezetője így fogalmazott a kampányról: „Ötven év általában egy mérföldkő az ünneplésre, de ehelyett együttérzünk minden olyan nővel az Egyesült Államokban, akiknek teste ismét az autonómiájukon kívül esik.”

