Fodor MáriuszSzombat Szombat ÉvaVándor Ádám Miki357Kiss Wanda
Becsült olvasási idő: 2 perc
15 Lukoil - Szeretem az autómat

Pályázat: Lukoil - Szeretem az autómat

A termékbevezető kampány központi elemét adó, 20 másodperces spot egyedi arcok és járművek segítségével közvetíti a kampány alapgondolatát, amely szerint minden autótulajdonos igyekszik a lehető legjobban gondoskodni autójáról – függetlenül attól, hogy régi vagy új, kisebb vagy nagyobb, olcsóbb vagy drágább modellről van szó. Ezt az érzést ragadja meg a Top N üzemanyagcsalád szlogenje is: „szeretem az autómat.” A filmben emellett kellő hangsúlyt kap a kampány fő üzenete: a LUKOIL prémium minőséget kínál, alapáron.

Kampány alapkoncepcióját arra építettük, hogy olyan érdekes karaktereket válogassunk össze, akik az adott életszituációban groteszk, de mégis vicces és maradandó élményt hagynak a nézők fejében. Szerettünk volna minél nagyobb célcsoportra lőni az általános márkaismertség növelés céljából, ezért a szereplők életkora és státusza is széles skálán mozog. Fontos volt hogy több összeférhetetlen jellemzővel állítsunk kontrasztot az elsőre sztereotíp szereplők és az adott szituáció között. (Mint pl. kis autó - nagy ember, nagy autó - pici nagyi, vagány autó - looser srác, mogorva, zord arc - vicces színes styling, klasszik nagymama - laza, rapper styling, looser srác - trendi, rockabilly stílus.) Ezek mind fontos szerepet játszottak benne, hogy a reklám jól megjegyezhető és szerethető lett.

A styling koncepció összeállítása során a legfontosabb az volt, hogy tovább erősítsük a groteszk de mégis stílusos ellentétet a szereplők karaktere és jelen esetben az öltözékük ütköztetésével.

Fontos része volt a koncepciónak, hogy a LUKOIL brand színeivel dolgozzunk a styling során is, aminek a fő színe a piros, mellette pedig még a fehér jelenhet meg.

A nagymamánkat egy kis amerikai, los angeles-i rapper életérzéssel ruháztuk fel. Stílusa kicsit retro, 2000es évek környéki Missy Eliotot idézi.

A marcona motoros banditánk zord tekintetét a fekete bőrmellény ellentétével, egy színes hawaii inggel és hozzá illő kiegészítőkkel szerettük volna ellensúlyozni. Chilly kutyus pedig csak hab a tortán.

Az irodai looser informatikusunk pedig, egy kis rockabilly stílust kapott, amely jól harmonizált a 76os Impalával.

A videó alább tekinthető meg: