gy.zs.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
10 ezer dolgozóját küldi el az Amazon
És ez még kevesebb, mint amennyit a Meta tervez leépíteni.

Egy hete jelentette be a Meta-vezér Mark Zuckerberg, hogy 11 ezer embertől megválik, most pedig az Amazon is követi a példáját. 

Jeff Bezos alapító és Andy Jassy vezérigazgató ugyan nem erősítették meg a hírt, de a The New York Times és a The Wall Street Journal is úgy tudja, hogy több ezer ember veszítheti el a munkáját. Információik szerint tízezer dolgozót érint a leépítés.

A kirúgáshullám már a héten megkezdődhet, és első körben olyan dolgozóit küldi el a cég, akik az Alexán dolgoznak, valamint a kereskedelmi és HR divíziók csapatát csökkentik.

A leépítés hátterében a gazdasági válság mellett a rohamos robotizáció is fontos tényező. Nemrég olyan új robotokat helyeztek üzembe az Amazon raktáraiban, amelyek eddig emberek által ellátott munkákat tudnak elvégezni.