Kolosi Péternek sokáig lesz még munkája
A Toldi Moziban péntek délelőtt a Telekom által szervezett kerekasztalbeszélgetésen jártunk a többképernyős tévézésről. A beszélgetésen következő szakemberek vettek részt: Szabó Zoltán, az Index tartalomvezetője; Vörös Csilla, a Nielsen Közönségmérés ügyvezetője; Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója; Rajki Annamária, a Magyar Telekom média és tartalom menedzsment igazgatója; és Rab Árpád, az Óbudai Egyetem Digitális Kultúra és Humán Technológia Tudásközpontjának kutatója. A beszélgetést Rényi Ádám moderálta. A téma a többképernyős televíziózás volt, illetve az, hogy miképpen alakítja át a tévénézési, online médiafogyasztási szokásokat és hol van mindebben a pénz?
20 nő, akikre figyelni kell
Régóta tervezzük, most végre megvalósítottuk: összegyűjtöttük azt a 20 nőt a kommunikációs iparból, akiknek a munkájára szerintünk 2012 végén a leginkább érdemes odafigyelni. A Kreatív magazin cikke!
Születésnapot ünnepelt a Nielsen
Húsz éve végzi Magyarországon a Nielsen (korábban AGB, AGB Nielsen) a tévék nézettségének mérését. Ennek örömére a cég rendes éves rendezvényén, amit idén is az Ajtósi Dürer soron tartottak, hatalmas – tévé és mérőműszer formájú tortákkal várták ügyfeleiket. A tortaevés mellett persze jutott idő a szakmai tartalomra: a Nielsen nemzetközi és hazai vezetői a konvergáló médiafogyasztás mérésének múltjáról, jelenjéről és jövőjéről tartottak előadásokat.
