Hatalmas életmű, felmérhetetlen veszteség: meghalt Morcsányi Géza
A rendszerváltás utáni könyvkiadás legnagyobb alakja 1995 és 2015 között volt a Magvető Könyvkiadó igazgatója.
Veszteséges lehetett a Magyar Telekom
A Portfolio.hu szerint a Magyar Telekom 2010-ben veszteséget termelt. Közel 37 milliárddal csökkent a cég bevétele az előző évhez képest.
Tőkeinjekciót kapott az Origo
Tíz éven belül immár a negyedik alkalommal kerül sor tőkepótlásra az Origót működtető médiaválalkozásnál. A folyamatosan veszteséges hírportál április 15-ig kap egymilliárd forintos tőkeinjekciót a a tulajdonos Magyar Telekomtól. Vaszily Miklós, az Origo vezérigazgatója szerint a meglévő értékcsökkenések és a Telekom által nyújtott hitel kamatainak visszafizetése okozza a negatív eredményt.
Murdoch eladná a helyi újságjait
Eladná a Rupert Murdoch az Egyesült Államokban helyi újságokat megjelentető kiadóját, a Dow Jones Mediát a News Corp. költségracionalizációja miatt.
Nőtt a Facebook bevétele
Majdnem egyharmadával 1,184 milliárd dollárra nőtt a Facebook második negyedéves bevétele, viszont a részvénykompenzációk miatt 157 millió dolláros veszteséget termelt. Esnek a részvények árai is.
Bukás a Google TV
100 millió dolláros veszteség után döntött úgy a Logitech, hogy leáll a Google tévés alkalmazásának terjesztésével - írja a Technet.
Spanyoloké lett a Révai Nyomda
Kivásárolta a Révai Nyomdát a spanyol GED Capital magántőke-befektetési társaság az amszterdami Watmoughs Netherlands B.V.-től. A korábbi tulajdonos 105 milliós veszteséggel zárta a 2010-es üzleti évet.
A Sony nem teljesen veszteséges
A Sony veszteséggel zárta a pénzügyi év első negyedévét a márciusi természeti katasztrófa által okozott károk és termeléskiesés miatt, de még így is jobb éve lesz, mint tavaly volt.
Újabb mélyponton az Est Média részvényei
Tavaly júliusban még 112 forinton is járt a részvények árfolyama, ma azonban újabb történelmi mélypont született 31 forintos árfolyamon. Oda a Neo FM, a Radiocafé, és nem biztos hogy a Szigetet meg tudják tartani.
Bezárt a Photo Hall
Két bolt kivételével nem nyitottak ki péntek reggel a Photo Hall hálózat üzletei – írja az Index. A hírportál szerint az ok az üzlethálózatot üzemeltető Főfotó fizetésképtelensége lehet.
<p>Pocsék évet zárt a Telenor</p>
13 milliárd forinttal csökkent a profitja, 28 ezerrel az előfizetőinek a száma, a mobilinternet-piaci részesedése pedig 2,8 százalékkal. A Telenor Magyarország 2010-es pénzügyi eredményei kifejezetten gyengén alakultak, és ezen még a hagyományosan erős karácsonyi szezon sem segített.
