Aláírásgyűjtés a Szent Margit Kórház fejlesztéséért
A Szent Margit Kórház támogatja azt a civil kezdeményezést, amelyet az Óbuda Baráti Kör Egyesület indított el, s amelynek célja, hogy a kormányzat döntéshozóinak figyelmét az intézmény fejlesztésének szükségességére irányítsa. Az Egyesület kezdeményezése mellé állt Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata, valamint Tarlós István, Budapest főpolgármestere, több agglomerációs település polgármestere, közismert személyiség és művész.
A főváros szerződést bont a Mahir Cityposterrel
Hétszáz hirdetőoszlopot kell lebontania a Simicska-birodalomhoz tartozó cégnek.
Jogi vita a nem engedélyezett melegreklám miatt
A Publimont szerint a kiskorúak "szellemi, érzelmi és erkölcsi fejlődésére káros." A BKV szerint nincs közük hozzá, a jogász szerint sérti az egyenlő elbánáshoz való jogot, az Önszabályozó Reklám Testület szerint viszont a plakátcég megtehette. Úgy tudjuk, az eset Tarlósig is eljutott.
Hat éves a WAMP, Tarlós is ünnepelt
Hat év, 76 vásár, 750 kiállító, 600 000 látogató, három dizájnfesztivál és négy szakmai elismerés után szakértő befektető részvételével működik tovább a WAMP.
Tarlós akarja az új Budapest Tv-t
Tarlós István Budapest főpolgármestere közösségi televízió létrehozását javasolja. Az új Budapest Tv mellett egy műsorújságként funkcionáló hetilap kiadása is szerepelne.
Rég elúszott Budapest vezető pozíciója
Hiába tudják sokan, mi lenne az ideális Budapest-arculat, a háttérszervezetek, szakértők és civilek eddig nem voltak képesek karakteres arcéleket adni a fővárosnak. Még az adottságokban sincs egyetértés, a politikai játszmák, a szétdarabolt tanácsadói körök és hivatali kompetenciák együttesen pedig képtelenek arculaton gondolkodni.
Ősszel indul Tarlós tévéje
Az Index információi szerint több kábelszolgáltató céggel folytat tárgyalást a főpolgármesteri hivatal az új fővárosi tévé közvetítési jogairól. Úgy tudják, a tárgyalások hamarosan lezárulnak, és októbertől vagy novembertől megkezdi működését a budapesti tévé, ingyenes fővárosi lap nem lesz, inkább a Helyi Témában és a Metropolban vesznek oldalakat.
Ősztől indulhatna a fővárosi tévé
Kábeltévét indítana a főváros ősszel, ám egyelőre csak a stúdióra van meg a százmillió forintos költségvetési pénz - írja a Népszabadság.
Kész az új Budapest-arculat
Módosulhat Budapest zászlója, a címer viszont megmarad. A főcárosi ceremóniák lebonyolítása is változik.
Jöhet a fővárosi tévé
Pénzhiány miatt ugyan az önkormányzati újság létrehozását elhalasztották, de saját televízió indítására készülnek a fővárosi városatyák – írta a Napi Gazdaság. Az első adás időpontja még bizonytalan.
Marad a VOLT Sopronban
A Sziget Kft. három évre szóló bérleti szerződést kötött a soproni VOLT fesztivál helyszínéül szolgáló területre – közölte az Econet.
Ötvenmillió lett a két és fél milliárdból
Megállapodásra jutott a fővárosi önkormányzat és a Sziget Fesztivált szervező cég a közterület-használat címén fizetendő díjról.
Tarlóst győzködik a Sziget miatt
A legnagyobb európai fesztiválok egyesülete, a Yourope nyílt levélben kéri Tarlós István főpolgármestert, hogy változtassa meg a Sziget Fesztivált "ellehetetlenítő" területhasználati díjról szóló döntést.
