Mégsem adják el a Népszabadságot
Nem adja el a kisebbségi tulajdonos – szocialista párti – Szabad Sajtó Alapítványnak a Népszabadság kiadó többségi részesedését a svájci Ringier. A Népszabadság vezetője részleteket nem árult el, a munkatársak is csak ennyit tudnak egyelőre. Kérdéses, hogy a Ringier hogyan oldja meg a helyzetet, hogy megfeleljen a Médiatanács által szabott feltételeknek, amelyek miatt nem tud egyelőre megvalósulni az Axel Springer és a Ringier magyarországi egyesülése.
Még idén eladhatják a Népszabit
Az év végéig gazdát cserélhet a Népszabadság. A Napi Gazdaság értesülése szerint a jelenleg 27,69 százalékos tulajdonrésszel bíró Szabad Sajtó Alapítvány hárommillió forintot fizetne a Ringier-nek, valamint 2025-ig éves nettó bevételének öt százalékát.
1,5 milliárdot ér a Népszabadság?
1,5 milliárd forint, beszállítói megkötések és adósságelengedés - mindezek részét képezhetik az MSZP alapítványa és a Ringier közötti üzletnek a Népszabadság eladásáról. A lap értesüléseit az érintettek hivatalosan nem erősítették meg.
A Szabad Sajtónak kell a Népszabadság
A szocialista párt Szabad Sajtó Alapítványának vezetője, Kránitz László hétfő este bejelentette: megvennék a svájci Ringiernek a Népszabadságban meglévő tulajdonrészét. Ha az üzletet megkötik, a párthoz közelálló két napilap – a Népszabadság és a Népszava jövője összekapcsolódhat.
Augusztus végén eldőlhet a Népszabadság sorsa
Augusztus 27.-re hívta össze a Népszabadság kisebbségi tulajdonosa, a Szabad Sajtó Alapítványnak a kuratóriumát az elnök, Kránicz László, hogy tájékoztassa a tagokat a Ringier AG 70 százalékos tulajdonrészére vonatkozó ajánlatáról – írja a Hvg hetilap csütörtöki számában. A svájciak augusztus végéig várnak választ ajánlatukkal kapcsolatban a napilapkiadó többi tulajdonosától.
Polyák: Jó a Neo FM taktikája a csődvédelemmel
Polyák Gábor médiajogász szerint jó taktika volt a Neo FM részéről, hogy csődvédelmet kezdeményezett, mert a törvény így védelmet nyújt neki azokkal szemben, akiknek tartoznak, így a Médiatanáccsal szemben is, ugyanakkor az sem kétséges, hogy a Médiatanács a médiatörvény alapján jogosan mondta fel a rádió szerződését. Kérdés, a bíróság melyik törvényi hivatkozást fogadja majd el.
A Ringier közzétette eredményeit
Hivatalos sajtótájékoztatón jelentették be a Ringier képviselői a kiadó tavalyi üzleti eredményeit. Csökkent a kiadó bevétele, a bevételarányos nyereség viszont nőtt. Elhangzott az is, hogy a kiadó a közeljövőben kivásárolhatja a Szabad Sajtó Alapítványt a Népszabadságból.
Új igazgatósági tagok a Népszabinál
Év végi rendkívüli közgyűlésén új igazgatósági és felügyelő bizottsági tagokat választott a Népszabadság közgyűlése. Mihók Attila mellé, a Szabad Sajtó Alapítvány delegáltjaként bekerült Braun Róbert, a Ringier részéről Bulyáki Iván. A felügyelőbizottságban is új tagok képviselik a Szabad Sajtó Alapítványt.
