Átlagosan indult ez a nap a két család számára
Majd akkorát ütköztek, hogy nem bírunk a székből felállni. Elképesztő reklám.
Ezért nem szabad sms-ezni vezetés közben
A telefon nyomkodása vezetés közben a legrosszabb dolgok közé tartozik, amit egy sofőr csinálhat ahelyett, hogy figyelmesen nézné az utat. A legtöbb országhoz hasonlóan Magyarországon is bünteti a rendőr, ha a telefon nyomkodásán kapja a vezetőt, a büntetőpontok és a pénzbírság mellett azonban a megelőzés is nagyon fontos, ezért születtek meg az alább látható reklámok.
Sms-einket olvassa a Facebook
A hétvégén nagy botrányt kavart a Times cikke, melyből kiderül: többek közt a Facebook és a Youtube androidos alkalmazása is hozzáfér a felhasználói sms-ekhez, böngészési előzményekhez, sőt van olyan applikáció is, amely fotót készít a felhasználó tudtán kívül.
Vizsgálat az Eurovízió sms-ei miatt
Egyeztetési eljárást kezdeményezett dr. Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos a több közszolgálati csatornán is látható, „A Dal – Eurovíziós dalválasztó műsor” SMS-szavazása kapcsán.
Az érvénytelen szavazat is emelt díjas
Az NMHH vizsgálatából kiderült, hogy a tv-csatornák és a mobilszolgáltatók nem tudták kezelni az egy időben elküldött nagy mennyiségű sms-t. Így sok szavazó által elküldött SMS időn túli, egyúttal érvénytelen is lett, az emelt díjat ettől függetlenül felszámolták nekik.
Pályázatot hirdetett a Brandfestival
SMS-pályázatot hirdetett a Brandfestivalt szervező Brandmedia. A 18-30 évesek karriertörekvéseit várják 160 karakterben.
Üzenetek jönnek-mennek a takaró alatt
Aki kimarad, lemarad – valószínűleg ezt gondolják a kamaszok, amikor még késő este is üzeneteket küldözgetnek egymásnak és csetelnek a világhálón. Az SMS-ek és elektronikus levelek száma azonban az alvással töltött órák rovására megy, ami akár viselkedési és hangulatzavarokhoz is vezethet.
Álhírrel kampányolt a Boost Mobile
Ausztráliában futótűzként terjedt a hír, hogy a sok SMS küldése megbetegít. A Boost Mobile mobilszolgáltató tudományos kutatásokra hivatkozva ezzel az álhírrel kampányolt.
Az SMS kóros hiszékenységet terjeszt
Nemrégiben futótűzként elterjedt hír, hogy a sok SMS küldése megbetegít. Később kiderült, hogy mindössze egy ausztrál mobilszolgáltató ügyes reklámfogásáról volt szó, aki így akart bekerülni a szalagcímekbe – a jelek szerint sikerrel.
