Hawaii ingben a páternoszterben
„A Népszabadság volt a legolvasottabb napi média. (...) Bevonultunk oda négyen a Népszabadság csapatépítésére, aztán elküldtünk mindenkit az anyja valagába, hogy ez nem újságírás, és hogy a független újságírás az nem ilyen” – Simó György, a T-Online volt vezérigazgatója így idézte fel az egyik emlékezetes tárgyalást a magyar digitális médiabiznisz hajnalán. Az Origo egyik alapító kulcsemberének visszaemlékezésében előkerül még a Tartalomprojekt, a rövidnadrágok és a hawaii ingek szerepe a vállalati kultúrában, és a lassan betöltődő meztelen nők is.
Értelmetlenül lemészárolták 18 év munkáját
György Péter 18 év után Sáling Gergő főszerkesztő kirúgását követően maga hagyta ott a Origo igazgatótanácsát. Az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének vezetőjével, az Origo ötletgazdájával és egyik alapítójával beszélgettünk a portálról, a független újságírás lehetőségeiről és a médiatanszékről.
