Csökkent a Twitter-részvények értéke
A lassú bővülés miatt 645 millió dollár veszteséggel zárt tavaly a világ a második legnagyobb közösségi oldala.
Mélyponton az Apple-részvények ára
Az Apple értéke 400 milliárd dollár alá esett, részvényeinek ára pedig 400 dollár környékén mozog. Csak az elmúlt hat hónapban 37 százalékot csökkent az értékük, pedig tavaly szeptemberben még 700 dollárt ért egy Apple-papír.
A Digi megvette a Tvnetworköt
A Tvnetwork Nyrt.-ben 99,61 százalékos részesedést szerzett a Digi Távközlési Kft. és a vele összehangoltan eljáró tulajdonosok az augusztus 21-én lezárult nyilvános vételi ajánlat során - közölte a Tvnetwork csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Nőtt a Facebook bevétele
Majdnem egyharmadával 1,184 milliárd dollárra nőtt a Facebook második negyedéves bevétele, viszont a részvénykompenzációk miatt 157 millió dolláros veszteséget termelt. Esnek a részvények árai is.
Gerendai visszavásárolja a Szigetet
Eladja Sziget-tulajdonrészét az Est Media. A 49 százalékos részvénycsomagot Gerendai Károlyék vásárolják meg.
Meghiúsulhat az Est Media tőkeemelése
Ha nem jön össze a legalább 200 millió forint értékű készpénzes jegyzés, akkor az egész zártkörű tőkeemelés meghiúsul - írja a Hvg.
Az Apple lett a legértékesebb vállalat
Kedd délután először lett az Apple a világ legértékesebb cége, igaz, csak néhány órára. Szerdán ismét szoros küzdelem várható a tőzsdén az Exxon olajkonszernnel.
Bevásárol a Louis Vuitton tulajdonosa
A Bulgari 50,45 százaléka kerül az LVMH csoporthoz. A Louis Vuitton tulajdonosa az olasz cég egészére pályázik.
