Minden üzleti érdekeltségéből kiszáll Simicska Lajos
Üzlettársának, Nyerges Zsoltnak adja el média és reklámpiaci érdekeltségeit is. A hírtől még nagyobb a bizonytalanság a Hír Tv dolgozói között.
A tavalyi év még nem ártott a Simicska-médiabirodalomnak
Cégeinek árbevétele és nyeresége is nőtt 2014-ben.
Rengeteg pénzt termel a Fidesz-közeli médiabirodalom
Kitűnő évet zárt 2013-ban a Fidesz-közeli üzletembereknek mondott Simicska Lajos, Nyerges Zsolt, Fonyó Károly és Liszkay Gábor érdekeltségeibe tartozó médiabirodalom. 40 milliárdos forgalom és 8,2 milliárdos nyereség.
11 médiás érdekeltségű üzletember a leggazdagabbak között
Megjelent a Napi.hu A 100 Leggazdagabb kiadványa. A listára idén 11 olyan üzletember került fel, akiknek van valamilyen médiás vagy reklámos érdekeltségük. Összesített vagyonuk több mint 395 milliárd forint.
Lezárult a TV2 Csoport eladása
Befejeződött a TV2 Csoportot üzemeltető MTM-SBS Zrt. 2013.12.23-án bejelentett eladásának adminisztrációs folyamata - tudatta a társaság a sajtóval.
Az önkormányzatok mégis hirdethetnek lámpaoszlopokon
Salgótarjánban január 30-án átadtak egy közteret. A Múzeum téri villanyoszlopokon olyan tájékoztató plakátok jelentek meg, amelyek a Fidesz arculati elemeit használták fel. Mivel a közlekedési törvény szerint villanyoszlopokon nem lehet semmiféle reklámot elhelyezni, ezért kikértük a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium állásfoglalását, mert adott helyzetben ez a gyakorlat súlyosan sértené a választások egyenlő feltételeit.
Az Infocenter volt jogásza a Tv2 eladásában
Két dokumentumot mutatott be a Vs.hu hírportál azzal kapcsolatban, hogy a Tv2 eladásában segédkező Weil, Gotshal & Manges ügyvédi iroda partnere, Siegler Konrád a korábban a Nyerges Zsolthoz kötődő Infocenter jogi kéviselője volt.
A MÁV a Publimontot választotta
A MÁV Zrt. pályáztatás útján négy indulóból a Publimontot választotta reklámfelületei hasznosítására.
Simicska tulajdonába került a Class FM
Simicska Lajos lett a többségi részvényese a Class FM országos kereskedelmi rádiót üzemeltető Advenio Zrt-nek – írja a Népszabadság az Opten céginformációs adatbázisra hivatkozva.
A Tv2 visszautasítja a vádakat
Közleményben reagált a Tv2 az MSZP és az Együtt-PM múlt pénteki sajtótájékoztatón elhangzottakra. Szerintük politikai hangulatkeltés folyik ellenük.
Egyedül marad a Class FM
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság a 444.hu megkeresésére elmondta, hogy a Neo FM egykori frekvenciáit a közszolgálati Kossuth és a Dankó rádiók kapják egy évre.
Akkor ki veszi meg a Tv2-t?
Múlt héten a Figyelő hozott be egy kínai szálat a Tv2 felvásárlásába, tegnap a Bors kész tényként közölte, hogy az eladás megtörtént. Mi úgy tudjuk, nem, de nagyon közeli a megállapodás. De még az is lehet, hogy mégsem lesz. Vélemény.
Így alakulhat át a magyar médiapiac
Ki veszi meg a Sanomát? És a TV2-t? Mi köze ehhez a jobboldali médiabirodalomnak és mi lesz az Axel Springer és a Ringier fúziója után?
Az árvíz és a Fidesz elvitte a médiát
Maradt az eddigi tendencia a politikusok és pártok médiaszereplését elemző NMHH-jelentés szerint, tematikában azonban mindent felülírt a júniusi hatalmas árvíz.
