"Az orvosok boldog emberek"
Különleges kitüntetésben részesült tavaly év végén dr. Polner Kálmán, a Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztályának osztályvezető főorvosa: az Astellas-díj - Az Év Orvosa pályázaton, ahol a szakma és a betegek internetes szavazása alapján elismerő oklevelet kapott. A díjról, szakmáról és óbudai kötődésről kérdezte az Óbuda Újság.
Nephrológiai Osztály: legmagasabb szintű ellátás
A krónikus vesebetegség a lakosság mintegy 5-6%-át érinti, így Magyarországon öt-hatszázezer vesebeteg él. Közülük 6500 beteg hetente háromszor rendszeres művesekezelésre szorul, és mintegy 2500 beteg átültetett vesével él. Mind a művesekezelés, mind a veseátültetés az orvostudomány legkorszerűbb és egyben legköltségesebb vívmányai közé tartozik. Magyarországon évente mintegy 35-40 milliárd forintot költünk ezekre a vesepótló kezelésekre.
Krónikus veseelégtelenségben szenvedők rehabilitációja
Az újra önállóvá vált Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztálya egy 15 ágyas nefrológiai rehabilitációs részleg kialakítására kapott engedélyt. A szakorvosok egy már Kanadában már bizonyított speciális modell elindításán dolgoznak. A projekt vezetőjét, dr. Polner Kálmán főorvost – aki személyesen részt vett a kanadai programban – arra kértük, írja le tapasztalatait. Az újfajta személet, az egyénre szabott rehabilitációs program sok idős, sok társbetegséggel rendelkező ember életminőségén javíthat
