Lesz Filmszemle, verseny nélkül
Nem osztanak díjakat a 43. Magyar Filmszemlén. Az esemény nem kapott állami támogatást.
Kifizetetlen logóért perelik a NEFMI-t
Beperelte a Nemzeti Erőforrás Minisztériumot az a grafikus, aki a tárca megbízásából tavaly elkészítette az I. Nemzeti Tanévnyitó arculattervét. Majoros Árpád grafikáját felhasználták a 2010-es hódmezővásárhelyi eseményen, majd átdolgozva az idén újra része lett az ünnepélyes állami tanévkezdésnek. A minisztérium sem az eredeti, sem az újrahasznosított logóért nem fizet - írja az Index.
Béciékkel kampányol a minisztérium
A dohányzás ártalmaira hívja fel a figyelmet és leszokásra ösztönöz az egészségügyi államtitkárság Válaszd az egészséget: dobd ki a hamutartódat! címmel indított népegészségügyi kampánya.
Fellélegezhet a rendezvényszakma?
Itt a rendezvényszakma nyakán a határidő, amely a West-Balkán-rendelet gyakorlati hatálybalépését jelzi. A rendelet jelen formájában komoly aggodalmakra ad okot, azonban úgy tűnik, a kormány változtatni készül az életszerűtlen szabályokon, melyek elvileg szombattól lépnek érvénybe.
