A mobilos médiapiac Magyarországon
Ihász Ingrid, az MEC digitális vezetőjének, és Molnár Henriett, az MEC mobilspecialistájának írása az első rész után azt mutatja meg, hogy a hazai kiadók és sales house-ok felületei közül melyek a legnépszerűbbek az olvasók körében, mire jó az applikáció, mire a mobilwebes oldal, hogyan indult meg a hirdetési pénzek áramlása a mobil irányába és mi várható a közeli jövőben.
Nagy fordulópont volt a mobilpiacon
A 2013-as év fordulópontot hozott a mobileszközök piacán: év végére a 18-59 éves internetezők több mint fele rendelkezett okostelefonnal, a táblagépek penetrációja pedig ugyanebben a csoportban egy év alatt több mint háromszorosára nőtt – derült ki a Kutatócentrum felméréséből.
A konfetti után eltűnik az őszinte mosoly
Hiába volt robbanás az okos-telefon- és tabletértékesítésben az elmúlt két évben, a hirdetési piac nehézkesen reagál, igaz, a felhasználókról egyelőre kevés adat van. A fellendülést a felek a hivatalos mérés elindulásától várják. A Kreatív szeptemberi számában megjelent cikk.
Újító, értelmiségi férfi és van pénze
A Gfk Hungária kutatás készített a Madhouse számára, amelyből megpróbálták meghatározni a hazai okostelefon-használók főbb demográfiai és egyéb tulajdonságait.
Így böngésztünk a régióban
A Mozilla Firefox, a Nokia és a Symbian a 2011-es év második félévének legnagyobb vesztesei a Gemius által vizsgált 17 piacon, míg az Apple, a Google és Android megerősítette a regionális pozícióját ebben az időszakban – többek között ezeket a következtetéseket is levonhatjuk a Gemius által összeállított „Így böngésztünk 2011 második felében” miniriportból.
Szabadalmakra hajt a Google
Elemzések tömkelege árasztja el a tech- és üzleti blogokat, gazdasági lapokat a Motorola mobil üzletágának felvásárlásával kapcsolatban. Az elemzők többsége szerint nem a készülékgyártás volt a Google célja, hanem a gyártó által birtokolt szabadalmak megszerzése.
Tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma
Júniusban 68 ezerrel, így 11,704 millióra csökkent a három hazai mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma. A forgalmat generáló ügyfelek száma szonban az előző hónaphoz képest 12 ezerrel lett több, így közel 10,959 millió volt a vizsgált hónapban – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
Gyenge első negyedév a Telenornál
Visszaesett a Telenor Magyarország árbevétele az első negyedévben, 1,7 milliárd forinttal maradt el az egy évvel korábbitól, az EBITDA pedig 3,4 milliárd forinttal csökkent, főként a távközlési különadó miatt.
Minden ötödik mobil okostelefon
Pörög az okostelefonok piaca, a ranglista élén álló Nokiának komoly fejlesztésekbe kell fognia ahhoz, hogy az Apple Iphone-ja ne szorítsa ki készülékeit a piacról.
<p>Pocsék évet zárt a Telenor</p>
13 milliárd forinttal csökkent a profitja, 28 ezerrel az előfizetőinek a száma, a mobilinternet-piaci részesedése pedig 2,8 százalékkal. A Telenor Magyarország 2010-es pénzügyi eredményei kifejezetten gyengén alakultak, és ezen még a hagyományosan erős karácsonyi szezon sem segített.
Egy év alatt háromszorosára nőtt a mobil adatforgalom
Bár csak a világ összes mobil előfizetésének tíz százaléka szélessávú, a forgalom többségét mégis ezek szállítják – állítja az Ericsson közleménye.
