A mobilos médiapiac Magyarországon

A mobilos médiapiac Magyarországon

Ihász Ingrid, az MEC digitális vezetőjének, és Molnár Henriett, az MEC mobilspecialistájának írása az első rész után azt mutatja meg, hogy a hazai kiadók és sales house-ok felületei közül melyek a legnépszerűbbek az olvasók körében, mire jó az applikáció, mire a mobilwebes oldal, hogyan indult meg a hirdetési pénzek áramlása a mobil irányába és mi várható a közeli jövőben.

Nagy fordulópont volt a mobilpiacon

Nagy fordulópont volt a mobilpiacon

A 2013-as év fordulópontot hozott a mobileszközök piacán: év végére a 18-59 éves internetezők több mint fele rendelkezett okostelefonnal, a táblagépek penetrációja pedig ugyanebben a csoportban egy év alatt több mint háromszorosára nőtt – derült ki a Kutatócentrum felméréséből.

A konfetti után eltűnik az őszinte mosoly

A konfetti után eltűnik az őszinte mosoly

Hiába volt robbanás az okos-telefon- és tabletértékesítésben az elmúlt két évben, a hirdetési piac nehézkesen reagál, igaz, a felhasználókról egyelőre kevés adat van. A fellendülést a felek a hivatalos mérés elindulásától várják. A Kreatív szeptemberi számában megjelent cikk. 

Újító, értelmiségi férfi és van pénze

Újító, értelmiségi férfi és van pénze

A Gfk Hungária kutatás készített a Madhouse számára, amelyből megpróbálták meghatározni a hazai okostelefon-használók főbb demográfiai és egyéb tulajdonságait.

Így böngésztünk a régióban

Így böngésztünk a régióban

A Mozilla Firefox, a Nokia és a Symbian a 2011-es év második félévének legnagyobb vesztesei a Gemius által vizsgált 17 piacon, míg az Apple, a Google és Android megerősítette a regionális pozícióját ebben az időszakban – többek között ezeket a következtetéseket is levonhatjuk a Gemius által összeállított „Így böngésztünk 2011 második felében” miniriportból.

Szabadalmakra hajt a Google

Szabadalmakra hajt a Google

Elemzések tömkelege árasztja el a tech- és üzleti blogokat, gazdasági lapokat a Motorola mobil üzletágának felvásárlásával kapcsolatban. Az elemzők többsége szerint nem a készülékgyártás volt a Google célja, hanem a gyártó által birtokolt szabadalmak megszerzése.

Tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma

Tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma

Júniusban 68 ezerrel, így 11,704 millióra csökkent a három hazai mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma. A forgalmat generáló ügyfelek száma szonban az előző hónaphoz képest 12 ezerrel lett több, így közel 10,959 millió volt a vizsgált hónapban – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). 

Gyenge első negyedév a Telenornál

Gyenge első negyedév a Telenornál

Visszaesett a Telenor Magyarország árbevétele az első negyedévben, 1,7 milliárd forinttal maradt el az egy évvel korábbitól, az EBITDA pedig 3,4 milliárd forinttal csökkent, főként a távközlési különadó miatt.

Minden ötödik mobil okostelefon

Minden ötödik mobil okostelefon

Pörög az okostelefonok piaca, a ranglista élén álló Nokiának komoly fejlesztésekbe kell fognia ahhoz, hogy az Apple Iphone-ja ne szorítsa ki készülékeit a piacról.

<p>Pocsék évet zárt a Telenor</p>

<p>Pocsék évet zárt a Telenor</p>

13 milliárd forinttal csökkent a profitja, 28 ezerrel az előfizetőinek a száma, a mobilinternet-piaci részesedése pedig 2,8 százalékkal. A Telenor Magyarország 2010-es pénzügyi eredményei kifejezetten gyengén alakultak, és ezen még a hagyományosan erős karácsonyi szezon sem segített.

Egy év alatt háromszorosára nőtt a mobil adatforgalom

Egy év alatt háromszorosára nőtt a mobil adatforgalom

Bár csak a világ összes mobil előfizetésének tíz százaléka szélessávú, a forgalom többségét mégis ezek szállítják – állítja az Ericsson közleménye.