A szegények online médiahasználatáról készült kutatás
Az eredményeket május 14-én mutatják be a Telekom-székházban.
A baloldalon több jobboldalit fogyasztanak
A pártkötődéshez milyen média dukál? Mit olvas a Fidesz-szavazó, mit nem egy Gyurcsány-rajongó? Kik olvasnak el szinte mindent, kik a véleményformálók, változott-e a sokszínűség és elhallgat-e fontos témákat a magyar média? A Mérték Médiaelemző Műhely és a Medián közös kutatása a Kreatív Online-on.
Tíz magyarból kilenc naponta tévézik
A Századvég Médiaműhely által elkészített médiafogyasztási trendjelentésből megtudhatjuk, hogy bár az internetet használják számszerűen a legkevesebben, mégis ebben van a legnagyobb növekedési lehetőség. A fiatalok körében népszerűtlen televízió országos szinten még mindig vezető szerepet tölt be.
A rádióhallgatók a legboldogabbak
A Radio Advertising Bureau egy ezerfős mintavétel alapján arra jutott, hogy azok az emberek, akik rádiót hallgatnak, tv-t néznek vagy online médiumokat fogyasztanak, sokkal boldogabbnak és energikusabbnak érzik magukat, mint akik nem végeznek ilyen típusú tevékenységet.
